Blum – pozwolenie na użytkowanie

wpis w: Aktualności | 0

Miło nam poinformować, że nowa fabryka okuć meblowych BLUM w Jasinie koło Poznania została, ku zadowoleniu Inwestora ukończona i przekazana do użytkowania. Pentagram zapewnił cały zakres usług projektowych – architektonicznych, konstrukcyjnych i instalacyjnych oraz kontrolę nad realizacją. Wszystkich wykonawców wybrano w drodze przetargu.

Do głównych należeli: Keller (palowanie fundamentów) Budimex-Dromex (prace ziemne, konstrukcja budynku, dach i prace fasadowe z wyjątkiem magazynu wysokiego składowania), Thyssen (fasada magazynu), Krug (drogi I parkingi), Pharmgas (instalacje rurowe), Elprotech (instalacje elektryczne), Trane (klimatyzacja, wentylacja), AZ Filipiak (roboty wykończeniowe) i inni.

Realizacja trwała od czerwca 2005 do kwietnia 2006. Z powodu wyjątkowo trudnej sytuacji gruntowej, szeroko stosowana była przez firmę Keller technologia wgłębnego mieszania gruntu (DSM). W rezultacie, łączna długość wykonanych tym sposobem pali fundamentowych pod płytą posadzki osiągnęła 13 km.

Na projekt składa się budynek produkcyjny, logistyczny, administracyjno-socjalny ze strefa techniczną oraz największy z najwyższych w Polsce (31 m) magazyn wysokiego składowania. Wybudowano też wewnętrzny system dróg i infrastruktury z podwójnym zbiornikiem wody pożarowej o objętości 700 m3.