PENTAGRAM Architekci, Sp. z o.o. Sp komandytowa jest prywatnym biurem architektonicznym, świadczącym kompleksowe usługi w zakresie projektowania, doradztwa technicznego oraz prowadzenia procesu inwestycyjnego w budownictwie.

Firma została utworzona w 1988 roku i od tego czasu prowadzi nieprzerwaną działalność w w/w zakresie na terenie całego kraju. Firma ma stałą siedzibę w Poznaniu, przy ul. Sadowej 10, 61-657 Poznań.

 

Właścicielami firmy są:

 arch. Jan Liszkowski, SARP

 arch. Jarosław Szambelan, SARP

Jako aktywni zawodowo architekci, projekty nie odpowiadające profilowi firmy prowadzą w ramach swoich własnych działalności. Dlatego warto zajrzeć na ich strony:

ABkonsult

Housing 200 plus

Co wyróżnia Pentagram Architekci

  • Polska Firma z zagranicznym doświadczeniem. Będąc całkowicie polską firmą – Pentagram Architekci wykorzystuje szerokie zagraniczne doświadczenia swoich partnerów (właścicieli ) – architektów, z których każdy odbył odpowiednią praktykę poza granicami Polski, między innymi w Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

  • Szeroka gama projektów. Katalog projektów wykonanych przez Pentagram Architekci lub z jego udziałem zawiera pełną gamę inwestycji z dziedziny zarówno budownictwa komercyjnego, mieszkaniowego, jak użyteczności publicznej oraz przemysłowego, a także rewitalizację obiektów zabytkowych.

  • Doświadczeni specjaliści. Firma zatrudnia wysoko kwalifikowany, wielojęzyczny personel w tym projektantów, menadżerów procesów inwestycyjnych oraz przeszkolony personel biurowy.

  • Znajomość polskich realiów i przepisów .Doświadczony i wykwalifikowany zespół Pentagramu zaznajomiony jest znakomicie z polskimi realiami i obyczajami, a także przepisami, co umożliwia skuteczne działanie firmy od chwili jej powstania aż do dzisiaj.

  • Ciekawi Inwestorzy. Pentagram świadczył usługi projektowe i inwestycyjne dla krajowych i międzynarodowych inwestorów w różnych lokalizacjach na terenie całego kraju, a także za granicą. W rezultacie firma posiada wiedzę na temat wymogów formalnoprawnych w różnych regionach kraju oraz doświadczenie z działalności w różnorodnych warunkach i środowiskach kulturowych. 

Pentagram Architekci Inwestorzy

Nasz Zespół

Zespół Pentagramu  tworzą  kreatywni architekci w różnym wieku, w tym również z zagranicznym doświadczeniem. Połączenie  ugruntowanego warsztatu i świeżych pomysłów tworzy mieszankę, z której powstają najlepsze projekty. Są to osoby, których szczególne predyspozycje spełniają wysokie oczekiwania zarządu firmy. Doświadczony i wykwalifikowany zespół Pentagramu zna dobrze realia i obyczaje polskiego rynku usług budowlanych, a także aktualne przepisy procedury i technologie, co umożliwia skuteczne działanie firmy od chwili jej powstania aż do dzisiaj. 

W naszym biurze ważna jest także dobra atmosfera. Każdy jest częścią zgranego Zespołu, dzięki czemu praca jest przyjemnością.

Warsztat

Firma przy realizacji zamówień posługuje się nowoczesnym, stale modernizowanym sprzętem komputerowym i graficznym, a także aktualizowanym licencjonowanym oprogramowaniem, wykorzystywanym zarówno do projektowania i koordynacji inwestycji, jak do prowadzenia biura zgodnie ze standardami międzynarodowymi.

Projektujemy w programach AutoCad i Autodesk Revit (system BIM – Building Information Modeling)

BIM – Trójwymiarowy, wirtualny model projektowanego budynku obejmuje architekturę, konstrukcję oraz instalacje ułatwiając koordynację wszystkich branż (eliminacja wszystkich kolizji już na etapie projektowania). Wykorzystując wszelkie zalety Building Information Modeling zaprojektowaliśmy dla Firmy Skanska biurowiec klasy A „Malta House”. Stworzyliśmy zespół projektantów współpracujących w programie Autodesk Revit. W naszej pracowni wdrażamy innowacyjne sposoby projektowania – pragniemy działać zgodnie z najnowszymi trendami oraz oczekiwaniami Inwestorów.

Stali partnerzy

Biuro współpracuje z wysokiej klasy specjalistami w branżach konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjnej, drogowej i innych oraz doświadczonymi i cenionymi rzeczoznawcami.  Wszystkie te osoby legitymują się odpowiednimi uprawnieniami oraz wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i nadzorowaniu, a także długą listą obiektów referencyjnych.

Naszym partnerem projektowym i biznesowym jest również Casiopea Group z Budapesztu.

Partnerzy