Stary dworzec PKP w Poznaniu

wpis w: Dworzec PKP, Partnerzy | 0

 

Stary dworzec PKP w Poznaniu ma szansę na nowe życie. Toczy się dyskusja w mediach i nie tylko jaki kształt ma przybrać w przyszłości ten obiekt. Na kanale YouTube zamieściliśmy film naszego partnera projektowego: węgierskiej grupy Casiopea prezentujący projekt adaptacji i rozbudowy budynku starego dworca PKP w Poznaniu.

Projekt przewiduje etapowanie inwestycji. W pierwszej fazie proponuję się adaptację budynku przywracając kształt pierwotnej kamiennej fasady nadbudowując w sposób nawiązujący do sąsiadujących obiektów. Kolejne etapy to zabudowa terenu w stronę południową (wzdłuż galerii PCC). Casiopea Group zaproponowała rozbudowany program hotelowo-biurowy, co w tej lokalizacji ma naszym zdaniem dużą szansę powodzenia.

Przy okazji zapraszamy na stronę Casiopea Group. >> tutaj

Stary Dworzec PKP w Poznaniu miałby tym samym okazję odzyskać dawną świetność i nową funkcję, a centrum miasta uzupełnienie w postaci nowoczesnej architektury z potrzebną w tym miejscu funkcją. Sąsiedztwo targów, Nowego dworca PKP i PKS oraz dogodny dostęp do komunikacji miejskiej daje tej inwestycji możliwość uzyskania cennych punktów w certyfikacji LEED, która zaczyna być niezwykle pożądanym aspektem powstających obecnie biurowców.

Z Casiopea Group współpracujemy od wielu lat i chętnie wzajemnie wspieramy nasze projekty, inicjatywy i projekty. Świeże spojrzenie często wnosi wiele dobrego w tworzony projekt a konstruktywna krytykarzuca nowe światło na gruntownie nawet przedyskutowane kwestie. Pozdrawiamy Budapeszt!

.