Otwarcie CH Plaza Poznań

Otwarcie CH Plaza Poznań

Uroczystość otwarcia poznańskiej Plazy odbyła się z niespotykanym rozmachem, tym większym, że zbiegła się w czasie z urodzinami Dyrektora Plaza Centers Poland, Pana Krzysztofa Armela.

Obecni na otwarciu goście, w tym przedstawiciele poznańskich i wielkopolskich władz oraz wielu środowisk, zarówno zagranicznych, jak i lokalnych zgodnie przyznali, że obiekt jest doprawdy imponujący, a jego lokalizacja wyjątkowo trafiona. Jak napisała jedna z największych poznańskich gazet, galeria Plaza to prawdziwy kawałek miasta, z wszystkimi jego atrakcjami wynikającymi z różnorodnosci przestrzeni, tyle, że bezpiecznie ukrytego pod szklanym dachem pasażu.

Północne dzielnice Poznania, dotąd po macoszemu traktowane przez większość inwestorów obiektów rozrywkowo-handlowych, otrzymały w końcu obiekt na skalę XXI wieku.

Największą atrakcją Plazy Poznań będzie z pewnością wielkoekranowe, trójwymiarowe kino IMAX, jedyne takie w zachodniej Polsce.

Współautorami projektu galerii Poznań Plaza są Jarek Szambelan (Pentagram Architekci) i nasz izraelski kolega Michael Israeli (Casiopea Group). Projektantami konstrukcji byli koledzy z biura Budekspert z Poznania a projekty instalacji opracowało biuro Inwentim z Krakowa. Generalnym Wykonawcą obiektu była firma Warbud.

Podąrzaj Jan Liszkowski:

Ostatnie wpisy